Mersin Oto Çekici ve Kurtarıcı Firmaları

Mersin ilinin her ilçe, semt ve mahallerine oto çekici ve kurtarıcı hizmeti sunmaktayız. Ne zaman, nerede olursanız olun bir tık kadar yakınınızdayız.

Araç sürücüsü olan her insan bir gün hiç ummadığı anda çekici ve kurtarıcı ihtiyacı duyabilir. Binlerce parçadan oluşan araçlarımız problem oluşmasına neden olarak yürümeyebilir ve bu doğrultuda aracın servise ulaşması için çekici ihtiyacı oluşur.

Özellikle araçların periyodik bakımları zamanında yapılmadığı taktirde arıza yapması kaçınılmaz olabilir. Bu doğrultuda araç bakımlarının zamanında eksiksiz yapılması önerilir. Mersin bölgesinin neresinde olursanız olun arıza veya kaza sebebiyle yolda kaldığınız taktirde panik ve endişeye kapılmadan bize ulaşabilir, aracınızın istediğiniz noktaya götürülmesini sağlayabilirsiniz.

Çekici ihtiyacı sadece arıza sebebiyle değil, herhangi bir kaza sebebiyle aracın yürümez hale geldiğinde de gerekebilir. Kısacası araçlarımız için çekici ve kurtarıcı hizmeti her daim önem taşır.

Ne zaman, hangi sebeple ve nerede olursanız olun bize yazmanız bulunduğunuz yerden aracınızı alıp, istediğiniz yere götürmemiz için yeterli olacaktır.

mersin çekici
Mersin Çekici

Mersin’de Acil Çekici Gelene Kadar Ne Yapmalısınız?

Aracınız kaza, arıza ya da farklı bir sebeple yolda kaldıysa öncelikle sakin olmanız ve mümkünse diğer araçların emniyetlerini sağlamak için aracınızı yol kenarına çekmeniz önerilmektedir. Diğer araçların sizi farketmeleri için aracınızın 40-50 metre kadar gerisine mevcutsa reflektör ya da benzeri fosforlu veya dikkat çekici bir obje koymalısınız. Bu sayede trafikte akan araçlar sizi farkedecek ve herhangi bir kazayı önlemiş olacaksınız.

Bu işlemleri yaptığınız esnada çekicinizi arayarak bulunduğunuz ve gideceğiniz noktayı belirterek fiyat alabilir, yanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Önceden fiyat vererek çalışan sistemimiz sonradan herhangi bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Oto Çekici ve Kurtarıcı Geldiğinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Çekici ekipleri olabildiğince en hızlı şekilde bulunduğunuz lokasyona ulaşarak aracınız ile ilgili bilgileri alarak sizlere tebliğ edeceklerdir. Bu noktada aracınız yüklenirken fotoğraf ve video çekmenizi tavsiye ederiz.

Mersin Oto Çekici Fiyatları

Çekici ve kurtarıcı fiyatları tamamen bulunduğunuz ve gideceğiniz konumların baz alınmasıyla belirlenen bir faktördür. Aracınızın bulunduğu noktayla, götüreleceği yerin uzaklık mesafesine göre fiyatlandırılma yapılmaktadır. Araç tipi, boyutu da fiyat verilmesinde göz önüne alınan değerler olabilmektedir.

Aracınız arıza değil de herhangi bir kaza sonucu yürümez hale geldiyse ya da yoldan çıkarak dere yatağı ya da benzeri bir alana düşmüşse bu noktada ahtapot olarak adlandırılan çekici hizmetine ihtiyaç duyulacak ve fiyat buna göre değişiklik gösterecektir. Ancak araç yol üzerindeyse ve araca bindirilmesinde herhangi bir problem yoksa fiyat daha makûl olabilir.

Mersin’de Acil Çekici

Mersin ili içerisinde kaldıysanız ve en acilinden oto çekici ihtiyacı duyuyorsanız en yakın iş ortağımızı bulunduğunuz noktaya yönlendirerek, müdahale etmelerini sağlıyoruz.

Mersin’in aşağıda yazmakta olan tüm ilçelerine 7/24 anında çekici hizmeti vermekteyiz. Bizi haftanın 7 günü, günün 24 saati çekinmeden arayabilir ve kurtarıcı talebinde bulunabilirsiniz.

Mersin’de Çekici Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Araçlar Neden Arıza Yapabilir?

Araçlarınız tamamen mekanik aksamdan meydana geldiği için çeşitli sebeplerle arıza oluşumuna yol açabilir. Özellikle uzun yollarda ya da trafikte fazla kalındığında hararet yapmasına neden olabilir. Lastik patlayabilir veya akü bozuk yada bitmiş olduğu için yolda kalabilir. Motor içerisinde meydana gelen bir problem veya kayış kopması gibi durumlarda araçların yolda kalmasına sebep olan en etken faktörlerden biridir. Araçlarınızın periyodik bakımlarını zamanını geçirmeden yaptırmanız önerilmektedir.

Özellikle uzun yola çıkacaksanız çıkmadan önce aracınızın yağını, suyunu ve lastik havalarını kontrol etmeniz önerilmektedir. Bunun yanı sıra aracınızın yakıtının olup olmadığını da kontrol etmenizin faydası olacaktır.