Kocaeli Oto Çekici ve Kurtarıcı Firmaları

Kocaeli genelinde tüm bölge ve semtlere oto çekici hizmeti verilmektedir. Peki oto çekiciye neden ihtiyaç duyarsınız? Size ne zaman bir oto çekici lazım olabilir?

Aslında otomobili olan herkesin her an bir oto çekiciye ihtiyaç duyma olasılığı vardır. Arabalar mekanik bir sistem olduğu için ne zaman nerede arıza yapacağı hiç belli olmayabilir. Özellikle araçlarınızın bakımı tam yapılmadığında araçlarınız daha fazla arıza yapabilmektedir. Yakın veya uzak bir yere gidiyor olmanız hiç farketmez aracınız aniden yolda kaldığında yukarıdaki numaralardan çekiciye ulaşabilirsiniz.

Peki sadece araçlar arıza yaptığında mı oto çekici çağırılır; Tabiki hayır, aracınızın aküsü bitmiş olabilir, lastiği patlamış olabilir yada bir kazaya karışmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda sizi en hızlı şekilde oto çekici kurtarır. Aracınızın arızasına göre aracınızı taşımak istediğiniz Lastikçi yada Servisin adresini vermeniz yeterli olacaktır.

kocaeli çekici
Kocaeli Çekici

Kocaeli’de Acil Çekici Gelene Kadar Ne Yapmalısınız?

Aracınız arıza yaptığında ve yolda kaldığınızda ilk yapmanız gereken panik ve stres yapmamak ve çekebiliyorsanız aracınızı yolun sağına çekmektir. Sonra diğer araçları uyarmak için yolun gidiş yönünün 50-80m gerisine aracınızda bulunan reflektörleri yerleştirerek diğer sürücüleri uyarmalısınız ki herhangi bir kazaya neden olmasınlar.

Daha sonrasında aracınızın hangi sebep ile arıza yaptığını biliyorsanız ve bu arızanın giderilmesi çok bir şey değilse giderebilirsiniz ancak aracınızın neden arıza yaptığını bilmiyorsanız veya arıza giderebilecek bir durumda değilseniz yukarıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Aracınızın resimlerini çekerek bizlere bir iki resim, bulunduğunuz konumu göndermenizi, hangi istikamete doğru giderken arıza yaptığınızı ve aracınızın nereye çekileceğini bizlere bildirdiğiniz takdirde sizlere çekici ücretinin ne kadar bir fiyatı olacağını söyleyebiliriz. Daha sonra fiyat sürprizleri ile karşılaşmadan gönül rahatlığı ile bizi bekleyebilirsiniz.

Oto Çekici ve Kurtarıcı Geldiğinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Ekipler en hızlı şekilde yanınıza gelerek aracınız ile ilgili bazı bilgileri alacaktır. Aracınız arıza yaptığında mutlaka resmini çekmenizi tavsiye ediyoruz. Hatta oto kurtarıcı ekipleri yanınıza geldiğinde aracınızı bağlarken, yüklerken resimlerini çekiniz.

Kocaeli Oto Çekici Fiyatları

Çekici hizmetlerinin fiyatları bulunduğunuz konumdan taşınacak adrese olan uzaklığına göre, araç tipinize ve aracınızın durumuna göre fiyat verilmektedir.

Aracınız bir kaza sonucu ağır hasar aldıysa bu durumda Ahtapot Çekici dediğimiz hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz tabi bu fiyatları değiştirecektir. Ancak küçük bir hasarı varsa normal çekici sizin için yeterli olacaktır. Çekici ücretini aracınız çekildikten sonra ekip arkadaşlarımıza teslim edebilirsiniz.

Kocaeli’de Acil Çekici

Kocaeli sınırlarında aracınız kaldıysa ve acil bir çekiciye ihtiyacınız varsa size en yakın çekici şubemizi yönlendirerek acil müdahale edebilmekteyiz.

Örneğin aracınız ile Kerpe’den İzmit’e giderken arıza yaptığında yukarıdaki numaralardan birine konum gönderdiğinizde size en yakın bulunan Kandıra bölgesindeki ekibimizi yönlendirerek yaklaşık 30dk içerisinde Acil Çekici Ekiplerimiz yanınıza ulaşabilmektedir.

Aşağıdaki tüm ilçelerde hizmet vermekte olup haftanın 7 günü 24 saati bize ulaşabilirsiniz. Zira araçların ne zaman nerede arıza yapacağı hiç belli olmaz.

Kocaeli’de Çekici Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Araçlar Neden Arıza Yapabilir?

Araçlar mekanik aksamlı olduğu için çok çeşitli nedenler ile arıza yapabilir. Hararet yapabilir, aküsü bitmiş olabilir, benzini bitmiş olabilir, kayışlarında problem çıkmış olabilir, lastik patlamış olabilir vs.. Daha bir çok neden sayılabilir. Araçlarınızın bakımını zamanında yaptırmanız sizin için her zaman bir avantaj sağlar.

Araçlarınızı yola çıkmadan öncede yağına, suyuna, lastiklerin havasına, benzin miktarına vs.. bakarak yolda kalma durumunuzu minimuma indirebilirsiniz.

Araçlarınız bir kazaya karışmış ve sonrasında da çalışmamış olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka aracınızın durumu ile ilgili resimler çekip sigorta şirketinize de bilgi vermeniz gerekmektedir. Ayrıca bu resimleri çekici firması ile paylaşırsanız size en uygun çekici araçlarımızdan birini göndererek hızlı bir yol yardımı sağlayabiliriz.

Çekici Firmasının Sorumlulukları

Çekici firması aracınızın durumunu gözetmeksizin, araçlarınıza hiçbir zarar vermeden aracınızı bir yerden başka bir yere götürmekle yükümlüdürler. Çekici ekiplerimizin tecrübeli olmaları nedeniyle bu konuda bir problem yaşamayacağınızı temin edebiliriz.

Ayrıca çekici ekiplerimiz ulaştığında akıllı telefonunuzdan fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Böylelikle çekici ekiplerimizin aracınıza herhangi bir hasar vermeden aracınızı ulaştırmak istediğiniz noktaya güvenle ulaştırdığını görebilirsiniz.